Kielce
41 34-24-471
ott@tu.kielce.pl

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO 2022

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO 2022

Trwa 30-sta jubileuszowa edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2022.

Na stoiskach polskich i światowych liderów branży obronnej nie brakuje najnowocześniejszych rozwiązań i technologicznych nowinek. To jedna z największych w Europie arena prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata.

W tym roku Politechnika Świętokrzyska  podczas Targów MSPO 2022 prezentuje m.in. usługi Laboratorium Radiografii i Tomografii Komputerowej, którego oferta badawczo-rozwojowa skierowana jest dla sektora obronnego, metalowego, odlewniczego, precyzyjnego, motoryzacyjnego, lotniczego, kosmicznego, tworzyw sztucznych, czy kryminalistyki. Badania świadczone przez laboratorium pozwalają na:

– uzyskanie trójwymiarowego obrazu tomograficznego (3D)  w celu identyfikacji wad i niezgodności powstałych w wyniku procesów technologicznych,  struktury materiału, wad, prawidłowości montażu, czy współdziałania części składowych mechanizmów,

– inżynierię odwrotną obrazu tomograficznego tj. proces polegający na stworzeniu dokumentacji 2D lub 3D (np. modelu CAD) na podstawie rzeczywistego produktu,

– uzyskanie cyfrowych modeli do wykorzystania w technikach wizualizacyjnych oraz rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (AR, VR).

 

Zapraszamy do Targów Kielce od 6 do 9 września 2022 roku na stoisko Politechniki Świętokrzyskiej (E-14).